Повернутися до звичайного режиму

Організація проведення безпечних травневих свят з дітьми.

Розпочинаються травневі свята. З’явиться багато вільного часу. Кожен планує по-різному провести весняний вікенд. Екскурсії, відпочинок, веселі і радісні друзі.. Під час травневих свят одним із найпопулярніших місць відпочинку для населення стає ліс.

Закликаємо дорослих та дітей завжди пам`ятати елементарні правила безпеки під час травневих свят, щоб приємний відпочинок не був зіпсований.

Пам'ятайте: відпочиваючи в лісі, на луках, біля озера, річки, не завдавайте природі шкоди, не порушуйте рівноваги, взаємозв’язків у ній.

Перш ніж виїхати на відпочинок, необхідно заздалегідь вибрати місце. Слід продумати й проїзд. На деяких річках і озерах моторним човном користуватися заборонено. У лісі, на луках не скрізь можна їздити автомобілем і мотоциклом.

Намет і вогнище — неодмінна особливість колективного відпочинку в лісі, біля річки.

Не рекомендується розбивати намет на стрімких схилах берегів озер і річок, тому що берег може обвалитися.

Любитель вогнища повинен пам’ятати, що влітку і ранньої весни особливо небезпечні лісові й польові пожежі. Розводити вогнища можна лише там, де дозволять єгер, лісник. Користуйтеся вогнищами типу «колодязь», «намет», «зірочка» і обов’язково обкопуйте їх канавкою.

Рубати дерева і ламати гілки заборонено, можна користуватися тільки сушняком.

Причинами пожежі в лісі можуть стати блискавка або засуха, але основною причиною виникнення пожеж у лісі є необережність людини.

Пам’ятайте, що украй небезпечно:

– кидати палаючі сірники, недокурки;

– палити суху траву;

– розводити вогнища;

– залишати в лісі промаслені або просочені іншою горючою речовиною шматки тканини.

Щоб запобігти пожежі рекомендуємо такі правила поведінки в лісі:

– розводити багаття в лісі тільки в спеціально передбачених для цього місцях;

– перед тим як розпалювати багаття, звільніть місце для нього від нагромадження сушняку, сухої трави або ж обкопайте місце навколо багаття невеликим рівчаком;

– багаття розпалювати дрібними сухими сосновими і ялиновими гілками, корою, недогарком свічки, трісками тощо;

– під час дощу багаття розводити під накриттям з брезенту або плащ-накидки. У суху погоду навколо багаття прибирати суху траву, мох, хвою, щоб запобігти пожежі;

– перед сном багаття гасять і заливають водою. Якщо потрібно зберегти вогонь, то на ніч призначають чергового або засипають багаття попелом;

– після відпочинку обов’язково загасіть вогонь, залийте багаття водою, якщо її немає, то розгребіть головешки та подрібніть великі вуглини;

– не лягайте відпочивати біля багаття – це небезпечно.

Категорично забороняється розводити багаття на торфовищі!

Забираючись додому, погасіть тліючі головешки, закопайте сміття (целофан, скляний посуд заберіть із собою, адже він не розкладається в ґрунті). Хай на місці вашого відпочинку буде чисто — наступного разу сюди прийдуть інші.

При виявленій пожежі в лісі терміново телефонуйте – 101

Окрім цього на місцях відпочинку можливе знаходження вибухонебезпечних предметів, які становлять смертельну загрозу.

До них належать:

1. артилерійські снаряди;

2. реактивні й інженерні міни;

3. авіабомби;

4. ручні гранати;

5. детонатори.

Всі вони містять вибухові речовини і можуть вибухнути від удару, тертя, струсу або інших механічних впливів.

Вибухові речовини, що застосовуються в боєприпасах, являють собою хімічні сполуки різноманітного кольору - від світло-жовтого до темно-коричневого. Навіть після довготривалого перебування, у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати, а в деяких випадках, після хімічної взаємодії з металевим корпусом боєприпасів, утворюють новий вид дуже чутливої сполуки.

Вибухонебезпечні предмети, що залишилися невиявленими після Великої Вітчизняної війни, можна знайти під час відпочинку поблизу водоймищ, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель і під час розкопок. Частіше вони виявляються в місцях колишніх бойових дій.

ЗАПОБІЖНІ ЗАХОДИ

З метою своєчасного виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно: ретельно оглядати місце відпочинку.

Щоб уникнути нещасних випадків, потрібно пам'ятати, що зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в грунті або у воді сильно змінюється. Вони під впливом вологи деформуються, іржавіють і від найменшого дотику вибухають.

Тому у випадку виявлення незнайомих або схожих на вибухонебезпечніпредмети потрібно:

1. ні в якому випадку не чіпати їх;

2. організувати огородження або охорону місця знахідки;

3. терміново повідомити міліцію, військкомат, управління (відділ) з питань надзвичайних ситуацій або інші органи виконавчої влади;

1. видалити всіх сторонніх від місця знаходження боєприпасів.

При виявленій вибухонебезпечних предметів терміново телефонуйте – 101, 102.

Також є актуальною проблема засмічення довкілля. На свята, після масових походів, лісові масиви просто потопають від сміття. Це ж стосується і спеціально створених лісових місць відпочинку, які обладнані усім необхідним: від столів і лавочок, до мангалів і гойдалок для дітей. І у кожному такому пункті відпочинку є смітник. Проте, більшість його ігнорують, і рекреаційне місце закидане пластиковим посудом, пляшками та відходами.

Засмічення лісів – проблема, з якою лісівникам боротися стає дедалі важче. Адже не лише у місцях масового відпочинку, а й навіть у віддалених куточках, часто видно сліди людського варварства і дикунства: папір, пляшки, поліетилен, пластик, консервні банки… Нібито все дуже просто і не важко: якщо приніс до лісу повні пакунки і пляшки, то назад забрати пусті набагато легше, та не забирають…

Після відпочинку використані пластикові пляшки, пакети, консервні банки, скляний посуд, папір заберіть із собою та викиньте на смітник. Хай на місці вашого відпочинку буде чисто – завтра сюди прийдуть інші.

Нагадуємо, за засмічення державного лісового фонду передбачена адміністративна відповідальність.

Лісівники звертаються до мешканців району з проханням берегти наші ліси та не завдавати їм шкоди. Невже Ви не хочете і вдруге, і втретє відпочивати у чистому лісі? Тоді залиште його після себе без сміття!

Відпочивайте в лісі з користю собі й без шкоди природі!

Кiлькiсть переглядiв: 46