/Files/images/kartinki/синие цвети.gif

ПСИХОЛОГ У ДИТЯЧОМУ САДКУ

Дошкільна установа відвідують діти, які мають різний рівень розвитку, здоров’я і проживають в різних сімейних умовах. Розподіл дітей за групами проводиться за віковим принципом, а також з урахуванням наявних у дітей відхилень у розвитку, якщо дитячий сад має статус компенсуючого установи. Психолог в дитячому саду може допомогти правильно організувати профілактичну, корекційну та реабілітаційну роботу з дітьми різних категорій.

Під керівництвом досвідченого психолога в дитячому саду може бути організована практика студентів психологічних спеціальностей: навчальна, переддипломна. Він також може бути керівником або співавтором психолого-педагогічних програм, які реалізуються в якості додаткових до програми виховання, реалізованої в даному закладі. За результатами апробації проектів і проведення досліджень психолог може виступати на конференціях міського, державного або міжнародного рівня, публікувати свої статті в журналах і видавати методичні посібники для педагогів.

План роботи психолога в дитячому садку повинен включати розділи роботи не тільки з дітьми, але і з їх батьками, і з педагогами закладу. Батьки можуть отримувати консультативну допомогу фахівця, рекомендації щодо корекції розвитку дитини на ранніх стадіях формування проблеми, знайомитися з нормами розвитку дітей.Разом з батьками складається план корекційної роботи, з їх дозволу проводиться психологічна діагностика дітей.

Педагог-психолог в дитячому саду не тільки допомагає розробляти програми, але і сам проводить заняття з дітьми. За допомогою казок, віршів, сценок та ігор малюки можуть знайомитися з різними емоціями, вчитися їх відстежувати і регулювати у себе. У розділах програми можуть бути теми про дружбу дітей, про сімейні цінності, про способи вирішення конфліктів дітьми між собою. Використання арттерапії допомагає дошкільнятам позбутися від напруги, розслабитися і створити такі картини, які викликають у них почуття задоволення. Наявність пісочниці в психологічному кабінеті допомагає дітям краще пізнати свій власний внутрішній світ за рахунок створення в піску різних сюжетних історій. Спеціаліст коментує дії дітей, направляючи їх фантазію в позитивно-розвиваюче русло.